Home > Новини > Сергій Головатий заганьбив 5 канал і ТВі за російськомовних журналістів

Сергій Головатий заганьбив 5 канал і ТВі за російськомовних журналістів

березня 7, 2013

Депутат Верховної Ради кількох попередніх скликань Сергій Головатий в передачі «На слуху» на радіо «Ера-фм» назвав ганебною редакційну політику каналів, які пропагують українсько-російську двомовність у веденні програм. Зокрема, критиці був підданий 5 канал – за Сергія Дорофєєва, та ТВі через Павла Шеремета. Також були згадані Савік Шустер і Євгеній Кисельов.

Політик охарактеризував таку практику поверненням до радянських часів, в якій Україна мала колоніальний статус, а російська була привілейованою як мова міжнаціонального спілкування. Комічним символом подібного мовного неподобства Головатий назвав естрадний дует Штепселя й Тарапуньки.

Протягом ефіру Сергій Головатий навів один з прикладів захисту прав на спілкування українською в побуті з власного досвіду. Так, в одному з ресторанів через неволодіння персоналом українською та відсутність україномовного меню він відмовився сплачувати за блюдо. За деякий час, як повідав Головатий, адміністрація закладу виправилася і тепер там є меню українською, почали її шанувати й офіціанти. З’явилися й інші вивіски державною мовою.

Головатий відзначив шалену русифікацію суспільної сфери в Україні після прийняття ВР мовного законопроекту колесніченка-ківалова. В той же час він акцентував, що не сприймає цей акт законом ані як юрист, ані як громадянин, оскільки голосування відбувалося у неконституційний спосіб, а сам документ є дискримінаційним до української.

Перед спілкуванням зі слухачами Головатий закликав їх звертатися до нього українською мовою, попередивши, що якщо запитання буде поставлено російською, він залишатиме за собою право не відповідати.

Один з додзвонювачів назвав гостя студії «шлюхою» через зміну ним партій, останньою з яких стала Партія регіонів. Головатий відповів, що ніколи не був її членом. Як відомо, у ВР минулого (шостого) скликання він входив у фракцію ПР. У ВР V скликання представляв “Нашу Україну”, а в IV – “Батьківщину”.

Р.S. Особисто я погоджуюсь зі всім, сказаним паном Головатим по темі мови, одначе не вбачаю суттєвої й принципової різниці між членством в партії та перебуванням у її парламентській фракції, тим більше коли йдеться про настільки антиукраїнську як Партія регіонів. Це така пляма на політичній репутації Сергія Петровича, якої дуже важко позбутися.

Новини , , , , , , , , , , , ,

  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.