Home > Новини > «Дикі танці» під дудку Януковича на радіо «Ера-фм»

«Дикі танці» під дудку Януковича на радіо «Ера-фм»

березня 13, 2013

На суспільно-політичному радіо «Ера-fm» в передачі «Vox populi» (“Глас народа”) темами для подальшого обговорення, які ведучі ефіру пропонують на вибір слухачам, традиційно стають месиджи влади: чергові ініціативи Януковича та Азарова щодо «покращення». Натомість, дуже рідко коли в якості головного актора виступає опозиція.

Так сталося і сьогодні, коли передачу вів головред «Ери» Віталій Дикий. Реагуючи на це, зателефонував до студії і задля бодай частково-символічної компенсації такої нерівноправності запропонував обговорити головний опозиційний месидж поточних днів – заклик до народного повстання проти Януковича.

Звісно, я був відразу перерваний. Більше того, Віталій Дикий, хибно сприйнявши мій голос за того, хто вже додзвонювався на ефір, сказав, що він мене чує вдруге. Слід зазначити, що додзвонитися і один раз на передачу дуже клопітка справа. Переважна кількість спроб виявляється марною. Тому прорватися на ефір  – вже велике щастя, а додзвонитися протягом програми вдруге – практично неможливо.

Коли ж я дзвоню, то завжди називаюся власним ім’ям та прізвищем, вказуючи рідне місто, звідки телефоную. Тому почути від головреда безапеляційну фразу про те, що я вже вдруге додзвонився, для мене було образливо, як і будь-яку брехню на свою адресу.

А ще почув від Дикого лекцію, що я, мовляв, неуважно слухаю радіо «Еру», яка надає ефір як представникам влади, так і опозиції. По-перше, хто-хто, а я-то її слухаю регулярно й дуже уважно, про що свідчать хоча б мої дописи у блозі, в основному критичні.

А по-друге, моя репліка стосувалася не присутності чи відсутності в ефірі представників опозиції взагалі, а конкретно того, що в програмі  «Vox populi» головними ньюсмейкерами стають або Янукович, або Азаров, і ніколи – очільники опозиції.

Ведучі ж ефіру у програмах, в яких вони вислуховують слухачів, заповзято підіграють прихильникам влади і навпаки, всіляко протидіять її противникам: не вислуховують до кінця, не дають завершити думку, обривають напівслові, читають нотації з приводу некоректності та несправедливості адресованих владі претензій. Тобто максимально відбілюють і захищають владу від критики незадоволених слухачів.

Одним з таких засобів, як вже було згадано, є жорсткий ліміт на репліку. В той же час, подібних проблем не знають «януковичі». Підтвердженням тому, зокрема, служить вчорашній випадок, коли під час чергового «Власного погляду», який вів Володимир Лукін, палкій прихильниці Януковича і ненависниці опозиції з Маріуполя було надано ледь не десять хвилин ефірного часу. Жінка розповідала про все, що хотіла, не наразившись на жодне зауваження ведучого чи прохання про лаконічність.

P.S. Цей текст надіслав декілька разів електронною поштою на efir@radioera.com.ua , звідки за деякий час отримав відповідь:

Мазур Ви хвора людина. Я пораджу Вам гарного лікаря . Не соромтесь -звертайтесь. Ми таким як Ви допомагаемо….

Дикий В

Отже, критикуєш – значить хворий. Колись ми вже це проходили. І, в принципі, не так вже й давно, а тому добре пам’ятаємо та знаємо, про яку “допомогу” і від яких “лікарів” йдеться. Щоправда якось незвично чути такі недвозначні натяки від журналіста-головреда… Хоча зрештою, і це зрозуміло: Партія регіонів, Андрій Деркач, Микола Азаров, Віктор Янукович. Як то кажуть, з ким поведешся…

Новини , , , , , ,

  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.